Latest News

COVID-19 Notice
15/03/2020
Hi All,Following updates on the Corona Virus in the last 24 hours, the Executive have decided that the...
read on


COVID-19 Guidelines
14/03/2020
UPDATE.....In keeping with the guidelines set out by the HSE and the advice of Medical Professionals...
read on



also in the news :
12/03/2020
Following a statement...
11/03/2020
Calling all walkers!*-...
10/03/2020
St. Peregrines GAA Easter...
09/03/2020
U15 Footballers played...
09/03/2020
Our U9 girls played...

Upcoming Fixtures

Saturday 02nd May, 2020
Adult Hurling League Division 1
18:15 Ballyboden St Endas vs Lucan Sarsfields TBC (Pending) Pairc Ui Murchu
18:15 Craobh Chiarain vs Whitehall Colmcille TBC (Pending) Clonshaugh
18:15 Cuala vs Ballinteer St Johns TBC (Pending) Shankill
18:15 Na Fianna vs Kilmacud Crokes TBC (Pending) St Mobhi Road
18:15 St Brigids vs Faughs TBC (Pending) Russell Park
18:15 St Vincents vs Naomh Barrog TBC (Pending) Pairc Na Uinsionn
Sunday 03rd May, 2020
Minor Football League Division 1
11:00 Ballinteer St Johns vs Castleknock TBC (Pending) Marley Park
11:00 Ballyboden St Endas vs Clontarf TBC (Pending) Pairc Ui Murchu
11:00 Cuala vs Lucan Sarsfields TBC (Pending) Hyde Park
11:00 Kilmacud Crokes vs St Oliver Plunketts ER TBC (Pending) Silver Park
11:00 Skerries Harps vs St Vincents TBC (Pending) Skerries
11:00 St Sylvesters vs Na Fianna TBC (Pending) Broomfield
Minor Football League Division 2
11:00 Ballymun Kickhams vs Fingallians TBC (Pending) Pairc Ciceam
11:00 Erins Isle vs Naomh Barrog TBC (Pending) Finglas
11:00 Fingal Ravens vs St Judes TBC (Pending) Rolestown
11:00 Naomh Mearnog vs St Brigids TBC (Pending) Portmarnock
11:00 Naomh Olaf vs Thomas Davis TBC (Pending) Pairc Ui Bhriain
11:00 St Patricks (D) vs Raheny TBC (Pending) Donabate
Minor Football League Division 3
11:00 Naomh Fionnbarra vs St Catherines TBC (Pending) Pope John Paul ll Park
11:00 Round Towers (C) vs St Maurs TBC (Pending) Monastery Road
11:00 Round Towers Lusk vs Thomas Ashe TBC (Pending) Lusk
11:00 St Annes vs Whitehall Colmcille TBC (Pending) Bohernabreena
11:00 St Peters vs Kilmacud Crokes TBC (Pending) Naul
11:00 Templeogue Synge Street vs Ballyboden St Endas TBC (Pending) Dolphin Park
Minor Football League Division 4
11:00 Castleknock vs Kilmacud Crokes TBC (Pending) Somerton Park
11:00 Clontarf vs Ballinteer St Johns TBC (Pending) St Annes Park
11:00 Lucan Sarsfields vs St Brigids TBC (Pending) Arthur Griffith Park
11:00 Na Fianna vs Cuala TBC (Pending) Collinstown Lane
11:00 Naomh Olaf vs Ballyboden St Endas TBC (Pending) Pairc Ui Bhriain
11:00 St Vincents vs St Patricks (D) TBC (Pending) Pairc Na Uinsionn
Minor Football League Division 5
11:00 Beann Eadair vs Clanna Gael-Fontenoy TBC (Pending) Pairc Ui Ruairc
11:00 Fingallians vs Good Counsel / Liffey Gaels TBC (Pending) Balheary
11:00 Man O War vs Emmets Gaels TBC (Pending) Man O War
11:00 O Tooles vs St Marks TBC (Pending) Blunden Drive
11:00 St Marys S vs St Peregrines TBC (Pending) Saggart
11:00 St Patricks (P) vs Parnells TBC (Pending) Glenauline Park
Minor Football League Division 6 South
11:00 Cuala vs Round Towers (C) TBC (Pending) Shanganagh Park
11:00 Kilmacud Crokes vs Lucan Sarsfields TBC (Pending) Pairc de Burca
11:00 St Judes vs Castleknock TBC (Pending) Tymon North
11:00 Templeogue Synge Street vs Ballyboden St Endas TBC (Pending) Dolphin Park
view all fixtures here

Latest Results

Sunday 08th March, 2020
Adult Hurling League Division 1
Ballinteer St Johns 1 - 12 vs 3 - 22 Lucan Sarsfields
Ballyboden St Endas 1 - 14 vs 0 - 14 Kilmacud Crokes
Cuala 2 - 30 vs 1 - 13 Naomh Barrog
Na Fianna 4 - 29 vs 0 - 10 Faughs
St Brigids 3 - 9 vs 0 - 19 Craobh Chiarain
St Vincents 3 - 22 vs 1 - 12 Whitehall Colmcille
Adult Hurling League Division 2
St Judes 4 - 19 vs 0 - 9 O Tooles
Crumlin 2 - 8 vs 4 - 18 Raheny
Kilmacud Crokes 0 - 20 vs 0 - 9 Erins Isle
Naomh Fionnbarra 1 - 9 vs 0 - 15 St Oliver Plunketts ER
St Sylvesters 0 - 14 vs 2 - 19 Scoil Ui Chonaill
Thomas Davis 2 - 8 vs 1 - 17 Ballyboden St Endas
Adult Hurling League Division 3
Castleknock 2 - 14 vs 2 - 12 Naomh Olaf
Kevins 3 - 9 vs 2 - 16 St Marks
Kilmacud Crokes 2 - 15 vs 1 - 17 Round Towers (C)
Setanta 0 - 17 vs 1 - 16 Cuala
St Maurs 4 - 12 vs 0 - 12 Clontarf
St Peregrines 0 - 3 vs 3 - 24 Naomh Mearnog
Adult Hurling League Division 4
Bray Emmets 0 - 14 vs 0 - 11 Ballyboden St Endas
Commercials 1 - 7 vs 0 - 15 St Vincents
Cuala 3 - 11 vs 0 - 20 St Brigids
Good Counsel / Liffey Gaels 2 - 10 vs 5 - 16 Na Fianna
Parnells 1 - 7 vs 5 - 14 St Judes
St Patricks (P) 1 - 15 vs 2 - 10 Fingallians
Adult Hurling League Division 5
Ballinteer St Johns 1 - 11 vs 2 - 14 Skerries Harps
Castleknock 2 - 7 vs 0 - 12 Lucan Sarsfields
Craobh Chiarain 2 - 7 vs 0 - 14 Realt Dearg
Na Fianna 1 - 10 vs 2 - 19 Clanna Gael-Fontenoy
Naomh Fionnbarra 1 - 11 vs 1 - 11 Faughs
St Vincents 3 - 4 vs 3 - 13 Whitehall Colmcille
Adult Hurling League Division 6
Ballyboden St Endas 3 - 8 vs 5 - 10 Raheny
Civil Service Hurling 1 - 16 vs 1 - 11 Naomh Olaf
Erins Isle 1 - 9 vs 1 - 13 St Judes
St Finians (S) 2 - 12 vs 1 - 8 Kilmacud Crokes
St Oliver Plunketts ER 4 - 16 vs 2 - 8 Clontarf
St Sylvesters 1 - 13 vs 1 - 9 Wild Geese
Adult Hurling League Division 7
Faughs 2 - 15 vs 1 - 9 Naomh Barrog
St Josephs OCB 4 - 8 vs 1 - 5 Kevins
St Maurs 0 - 13 vs 0 - 13 Round Towers Lusk
Thomas Davis 0 - 14 vs 1 - 10 Lucan Sarsfields
view all results here

National News

AIG

Upcoming Events

FACEBOOK